Návštěvnost

Dnes3
Tento týden74
Tento měsíc829
Celou dobu1259423

Slavonické setkání VII

Jak se tušilo, konalo se i letní setkání motalinek. Jednalo se již o sedmé setkání! I když já byla ve Slavonicích „teprve“ popáté.  Stejně jako loni touto dobou byl tento srazík spojený s oslavami Slavonic.
Do Slavonic jsme s Martinou Haklik přijely až v pátek navečír. Obě jsme totiž musely ještě ten den do práce. Jinak děvčata měla již touto dobou esoterickou besedu. Přesto jsme ještě tento večer „objevila“ techniku „zipovek“. Jedná se o výrobu kabelek z obyčejného metrového zipu. Jedná se opět o originální výrobek. Který jsem musela hnedka vyzkoušet. A byla jsem opravdu nadšená.

V sobotu proběhl kurz Fusingu pod vedením Jany Školaudyové. Já jen chvíli přihlížela a pak si běžela něco utočit na hrnčířský kruh. Martina mě sice jen doprovázela, ale pak se nechala přesvědčit a udělala si také moc pěkný výrobek. Já si navíc odnesla to, co jsem si utočila na jaře :). Po návratu do Formanky v Arkádě holky pomalu dodělávaly šperky z fusingu.

 

Pomalu ale s Janičkou začal nový kurz a to kurz plastického tvoření. Je to novinka, ještě to tu nás nikdo nedělá. Je to úžasná technika, při kterých využíváme bavlněné hadry (my přeci zrecyklujeme všechno). Udělaly jsme si květináče, obrázky na zeď, ozdobily krabičky či lahve.
Hned po obědě jsme začaly s přípravou stánků. Kača měla litografii, Fišarka – tea bag folding a iris folding, Heďa – pletení ze slámy a pletení z papíru, Můza – drátování, já – frivolitky a vpichovaný textil, Janička – tkaní a Janička Školaudyová – šátky a šperky vyrobené z různých technik.
Souběžně se stánky probíhal na náměstí „Návrat Petra Voka, aneb, Jaké by to bylo, kdyby Petr Vok do Slavonic přijel“ - přivítání Petra Voka, renesanční tance, ukázky renesanční kuchyně.
Zde si Martina vyzkoušela u Janičky tkaní a dovezla si tak moc pěknou dečku, která se jí bude v kuchyni skvěle hodit.
Nesmím zapomenout na to, že jsem si ještě vyzvedla dva hrnečky, které jsem si zde na jaře namalovala (fototgrafie dodám).
V neděli jsme měly spoustu času, abychom si s Fišarkou vyzkoušely výrobu razítek. Vyblbly jsme se víc, než bychom čekaly. Zprvu jsme od Fišarky kopírovaly, pak se nám fantazie rozjela a tím i naše tvorba. Přerušené jsme byly až pozdnějším obědem, který se hlásil o své místo.
Po té jsme s Martinou musely vyrazit na cestu domů, protože jsme šly v pondělí do práce. Některé motalinky zůstávaly, protože si vzaly pondělí před svátky volno. Ty se vydaly ještě v neděli a v pondělí na výlety po okolí Slavonic.
I když nám to opět rychle uteklo, máme na co vzpomínat a u kujeme plány na příští setkání, které bude už od čtvrtka 27.10. do neděle 30.10.2011.

Fotografie bohužel nejdou vkládat, ale dodám, jak jen to bude možné.

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...