Návštěvnost

Dnes164
Tento týden311
Tento měsíc2547
Celou dobu1269640

Labuť

Labuť
Labuť
Na tuto labuť jsem narazila na polských stránkách u autorky maria-in a doslova mě uchvátila, proto jsem se ihned rozhodla pro její výroba a samozřejmě fotopostup. Zvládnou ji i začátečníci, protože je celá tvořená z točeného pletení. Nyní se ji ještě připravuji udělat z pletení dvěma ruličkami, pokud by se první varianta zdála někomu pracná.
Na labuť o průměru dna 18 cm spotřebujete přibližně 700 ruliček na výrobu asi 6 m točeného pletení. Točené pletení jsem dělala z pěti ruliček. Oplétala jsem pletací jehlici č. 5. Abych nezačínala a nezakončovala každou řadu znovu a znovu, upletla jsem si tři dlouhé trubičky o délce asi 2 m (obr. 1). Pak si připravte dno z bílého kartonu a pro začištění oblepte jeho kraj bílou ruličkou. Z upletené trubičky si ustřihněte trubičku tak dlouhou, aby dala okolo kartonu. Konce slepte a nalepte na karton (obr. 2). Zbylou trubičku použije ta další části labutě. Já na veškeré lepení u labutě používala tavnou pistoli. Na toto řadu nalepte řadu další, ale nepatrně větší, aby se tělo labutě rozšiřovalo (obr. 3).

Labuť 01
Labuť 01
Labuť 02
Labuť 02
Labuť 03
Labuť 03

 

A na ní ještě jednu (obr. 4). Pak si připravte další řadu dle obrázku č. 5. A postupně to nalepte na přecházející řadu (obr. 6 a 7).

Labuť 04
Labuť 04
Labuť 05
Labuť 05
Labuť 06
Labuť 06

 

Takto vznikl ocas. Spojením obou vyčnívajících konců do jednoho točeným pletením vznikne krk (obr. 8 a 9).

Labuť 07
Labuť 07
Labuť 08
Labuť 08
Labuť 09
Labuť 09

 

Krk pleťte širší než zbývající části. Opět podle nějakého předmětu, abyste dosáhly stále stejné šířky. Pak udělejte trochu širší část jako hlavu a zužujte do zobáku. Pak ruličky svažte (obr. 10). Z kartonu si vystřihněte čtvrt kruh, stočte ho, slepte, zastřihněte špičku. Oblepte ho novinami a nabarvěte na červeno a nasaďte na upletený zobák labutě. Černé části můžete dodělat buď krepovým papírem (jako já, aby bylo vše z papíru), nebo domalovat černým fixem (obr. 11).

Labuť 10
Labuť 10
Labuť 11
Labuť 11

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...