Návštěvnost

Dnes59
Tento týden860
Tento měsíc2580
Celou dobu1273718

Vyplétané víko "Hvězda"

U toho vzoru, který se používá na výplet víka ke košíku, jsem se nechala inspirovat u pletení z pedigu. Vzor vypadá moc pěkně a není ani tak těžký, jak se na první pohled zdá. Připravte si čtyři sady po čtyřech ruličkách. Pro lepší manipulaci je dobré si ruličky k sobě svázat. Dvě sady budou rovnoběžné s mezerou mezi sebou a zbylé dvě sady budou k těm prvním kolmo a opět budou mít mezi sebou mezeru. Položte je přes sebe tak, aby jedna část byla vždy nad a druhá pod (obr. 1). Pak uchopte první ruličku ze svislé první sady a první ruličku ze svislé druhé řady a svážte si je. To samé udělejte s druhou ruličkou ze svislé první sady a druhou ruličkou ze svislé druhé řady, to samé se třetími a čtvrtými ruličkami (obr. 2). Opět je lepší pro přehlednost mít ruličky k sobě přivázané. Čím blíž středu, tím lépe. To samé svazování proveďte na zbylých stranách (obr. 3). A nejsložitější práci máte za sebou :). Potom uchopte ruličku, kterou přehnete v půl (jelikož jsou ruličky krátké, předem jsem si spojila tři ruličky, u dvou by vyšlo přehnutí v místě spojení) a založte je k jakýmkoli dvěma spojeným ruličkám (obr. 4). Osobně si myslím, že se lépe začíná u ruliček, které byly čtvrté v pořadí.

Vypletané dno Hvězda 01
Vypletané dno Hvězda 01
Vypletané dno Hvězda 02
Vypletané dno Hvězda 02
Vypletané dno Hvězda 03
Vypletané dno Hvězda 03

 

Touto přehnutou ruličkou začněte klasicky oplétat dvěma, tzn., že spodní ruličku položíte přes následující dvojici ruliček a tu část ruličky, co byla nahoře, pod tuto dvojici podstrčíte (obr. 5). Takto pokračujete i dál, spodní ruličku položte přes následující dvojici, horní ruličku pod tuto dvojici… (obr. 6, 7, 8). V průběhu pletení se snažte mít mezi jednotlivými dvojicemi ruliček stejné mezery.

Vypletané dno Hvězda 04
Vypletané dno Hvězda 04
Vypletané dno Hvězda 05
Vypletané dno Hvězda 05
Vypletané dno Hvězda 06
Vypletané dno Hvězda 06

 

Po upletení první řady (obr. 9) si kruh vytvarujte, aby měl opravdu tvar kruhu. Pokud už zpočátku víte, že kruhu nedocílíte, tak si nakreslete kruh na papír a při pletení mějte tento papír pod Vaším výrobkem.

Vypletané dno Hvězda 07
Vypletané dno Hvězda 07
Vypletané dno Hvězda 08
Vypletané dno Hvězda 08
Vypletané dno Hvězda 09
Vypletané dno Hvězda 09

 

Stejným postupem, tj. pletení dvěma pleťte dále do Vámi požadovaného průměru (obr. 10). Pokud chcete mít víko veliké, tak můžete ještě jednotlivé dvojice ruliček rozdělit po jednom. Tím pádem budete mít jednou tolik osnovních ruliček. Konečná úprava záleží na Vás. Buď můžete víko ukončit jakoukoli uzavírkou (nejlépe takovou jako je ukončen koš, na kterém víko bude) takto ve vodorovné poloze, nebo můžete ruličky ohnout o 90° a oplést vrchní část koše a ukončit až teď (obr. 11). Pro lepší názornost jsem ještě první kroky raději nakreslila.

Vypletané dno Hvězda 10
Vypletané dno Hvězda 10
 
Vypletané dno Hvězda
Vypletané dno Hvězda
Vypletané dno Hvězda - schéma
Vypletané dno Hvězda - schéma

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...