Návštěvnost

Dnes62
Tento týden863
Tento měsíc2583
Celou dobu1273721

Kolečka z ruliček

Tvorba koleček z papírových ruliček je velmi jednoduchý. Pokud tvořím jednotlivá kolečka, pracuji ze dvou ruliček. Jednu malinko namočím do lepidla užším konce a zasunu do širšího konce druhé ruličky. Ale záleží na Vás, jak široké kolečko chcete mít. Vezmete si takto přichystané ruličky a jednou obtočíte kolem kulatého předmětu. Tloušťku předmětu volíte podle toho, jakou díru chcete mít uprostřed kolečka. Já používám nejčastěji tužkovou baterii. Po té, co předmět ruličkou jednou obtočíte, kápněte trochu lepidla, aby se začátek později nerozjížděl (obr. 1). Pak namotejte celou ruličku (2 ruličky), obr. 2. Pokud děláte takto malé kolečko, nemusíte v průběhu motání nikde potírat lepidlem. Lepidlo jen kápněte na konec ruličky (obr. 3) a chvíli přidržte. Abyste nemuseli čekat, můžete si vypomoci kolíčkem (obr. 4) a začít s dalším kolečkem.

kolecko0
kolecko0
kolecko02
kolecko02
kolecko03
kolecko03

 

Hotová kolečka (obr. 5) můžete libovolně slepovat k sobě lepidlem. Herkules přilepí vše. A pokud to dále barvíte barvou a lakujete, tak se Vám spoje ještě zpevní. Pro jistotu někdo ještě k sobě kolečka přichytí proužkem papíru, který obmotá kolem spoje dvou sousedních koleček.
Pokud se rozhodněte touto technikou zhotovit větší kolečko jako tác, postupujete obdobě. Jen místo baterie či jakéhokoli jiného předmětu použijete špejli (obr. 6) a ruličku průběžně potíráte lepidlem (obr. 7). Špejle se používá proto, že Vám ve středu nevznikne díra. Ruličky nastavujete do té doby, dokud nevznikne Vámi požadovaný průměr (obr. 8).

kolecko04
kolecko04
kolecko05
kolecko05
kolecko06
kolecko06

 

Na následujících obrázcích je pár tipů na výrobky z koleček. Lze jej použít na stojánek na podtácky z CD, na stojánek na ubrousky, na tác,…

kolecko07
kolecko07
kolecko08
kolecko08

kolecko
kolecko
Stojanek_na_podtacky
Stojanek_na_podtacky
Stojanek_na_podtacky02
Stojanek_na_podtacky02
Tacek_z_kolecek
Tacek_z_kolecek

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...