Návštěvnost

Dnes7
Tento týden273
Tento měsíc1028
Celou dobu1259622

Slavonice V

Naše další slavonické setkání pobíhalo od pátku 22.10.2010 do neděle 24.10.2010. Motalinky se sjížděly během celého dne. Ale už během pátečního odpoledne probíhaly první kreativní kurzy.

Největší radost mi Slávka udělala kurzem s kolovrátkem, který sehnala na mé přání. Vždy jsem si chtěla vyzkoušet spřádat rouno. Moc jí zato děkuji. 

S kolovrátkem přijela paní Ivanka Hanušová s dcerou Eliškou z Albeře. Přivezly s sebou dva kolovrátky, jeden malý stávek a spousty vlny. Přírodní i barvené. Paní Ivanka nás nejprve seznámila se zpracováním vlny, praním, kramplováním, barvením a především s předení a plstěním. Vyzkoušet si předení bylo pro mě velkým zážitkem. Po několika minutách se mi podařilo upříst kus vlny. Rozhodně se to ale nedalo srovnat s paní Ivankou, které to šlo samo a bez jediného nervu.
Poté nás Eliška seznámila s technikou suchého plstění. Nejčastěji jsme vytvářely drobná zvířátka, postavičky, dekorativní předměty nebo náušnice. Já si vyrobila myšičku, přívěšek s náušnicemi a ještě jeden pár náušnic – jak jinak než mašliček J

Setkání se účastnil opět i Jaroušek, který kromě proutí dovezl provazec. Z tohoto materiálu jsme pletly obdobně jako z proutí či papíru - tácy, podnosy, košíčky…

V externích dílnách se probíhaly kurzy potisku triček originál razítky paní Krajčovičové či malování mařížské keramiky.

Heďa, jedna z nás – motalinek, nás ostatní seznámila se sklízením slámy, s její přípravou, uskladněním a následným zpracováním. Vyráběly se především vánoční ozdobičky.

Večer v devět proběhlo už tradiční poznávací kolečko, tentokrát zpestřené o básničkovou soutěž.

V sobotu dopoledne děvčata vyzkoušela sypanou batiku a savování. Vytvořilo se zase plno originálních výrobků. Po obědě nás čekalo batikování košíčků s Kačou a výroba mašlovaček z husího peří s Drahuškou. Jinak se během dne stále pokračovalo s tisknutím razítky a pletení z provazce.

 

V neděli jsme sice už kurzy naplánované neměly, ale ještě pár motalinek stačily předvést své dovednosti a podělit se s nimi s ostatními. Snažili jsme se tak ještě na poslední chvíli naučit něco nového a rychle dodělat naše polotovary z předešlých dní.

 

Víkendové setkání nám opět rychle uteklo a po obědě jsme se bohužel musely rozloučit. Utěšovalo nás jen to, že jsme věděly, že se setkáme opět „na Pepíka“.

(Fotografie doplním)

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...