Návštěvnost

Dnes62
Tento týden863
Tento měsíc2583
Celou dobu1273721

Mačkané pletení

Mačkané pletení je klasické pletení jednou ruličkou, při kterém ale nepletete ruličkou, ale Vámi zvoleným materiálem, který máte v pruhu. Tento vzor není příliš pevný, proto se používá buď na ozdobný výplet, nebo na malé výrobky. Já jsem pro ukázku zvolila papírové ubrousky. Tyto ubrousky jsem používala pro odsání přebytečné barvy u barvení dřevěných kytiček (obr. 1). Po uschnutí těchto ubrousků jsem je nastříhala na stejně široké pásky (obr. 2). Stejně tak i z jiného papíru si můžete nastříhat proužky široké cca 7 cm, které si budete postupně k sobě slepovat tou kratší stranou (obr. 3, 4).

Mačkané pletení 01
Mačkané pletení 01
Mačkané pletení 02
Mačkané pletení 02
Mačkané pletení 03
Mačkané pletení 03

 

Připravte si pevné dno klasickým způsobem (obr. 5). První „řadu“ jsem opět oblepila jednou pletací ruličkou, kterou jsem měla ve dnu také vlepenou. Po oblepení dna kolem do kola jsem do pletací ruličky zasunula smotaný konec ubrousku, který byl potřen trochou lepidla. (obr. 6).

Mačkané pletení 04
Mačkané pletení 04
Mačkané pletení 05
Mačkané pletení 05
Mačkané pletení 05
Mačkané pletení 05

 

Dále papírový pás můžete smotávat nebo mačkat (obr. 7). Osnovními ruličkami uděláte uzavírku. Hotový výrobek (obr. 8) ještě nakonec přelakujte.

Mačkané pletení 07
Mačkané pletení 07
Mačkané pletení
Mačkané pletení

 

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...