Návštěvnost

Dnes157
Tento týden304
Tento měsíc2540
Celou dobu1269633

Pletení třemi ruličkami

Začátek pletení košíku je stejný jako u pletení s jednou ruličkou. Připravíte si dno ze dvou kartonů, mezi které vlepíte ruličky. Při pletení třemi jednobarevně je také ta výhoda, že je jedno, zda budete mít sudý nebo lichý počet osnovních ruliček. Při pletení třemi barvami podle počtu ruliček se Vám bude měnit struktura vzoru. Jelikož se neplete jednou ale třemi ruličkami, tak je buď všechny tři můžete vlepit při tvorbě dna (budete mít vedle sebe tři dvojice ruliček, obr. 3), nebo ty zbývající dvě, kterými se oplétá, dolepíte později. Jednou z těch pletacích ruliček (hnědou) oblepte boky kartonu (obr. 1) a zasuňte ji za osnovní ruličku č. 2 (obr. 2).

Pleteni_tremi01
Pleteni_tremi01
Pleteni_tremi02
Pleteni_tremi02
Pleteni_tremi03
Pleteni_tremi03

 

Přes třetí ji položíte a zasunete za osnovní ruličku č. 4 (obr. 4). Pak uchopíte tu následující ruličku, v tomto případě zelenou (vždy tu nejzadnější a nejspodnější), přeložíte ji přes osnovní ruličku č. 4 a zasunete za ruličku č. 5 (obr. 5). Poté vezmete bílou ruličku, položíte přes ruličku č. 5 a zasunete za ruličku č. 6 (obr. 6). Takto pokračujte dál.

Pleteni_tremi04
Pleteni_tremi04
Pleteni_tremi05
Pleteni_tremi05
Pleteni_tremi06
Pleteni_tremi06

 

Nebo je tu druhá možnost, že ruličku, kterou pletete, nebudete překládat přes jednu osnovní, ale přes dvě (obr. 7). Hnědá zde jde přes osnovní ruličku č. 5 a č. 6 a zasune se za ruličku č. 7. Stejně tak se plete zelenou a bílou ruličkou (obr. 8). Pokud budete mít počet osnovních ruliček dělitelný třemi plus jedna rulička navíc (např. 13, 16, 19, 22,…), tak budete mít vzor posunutý doleva a jednotlivé barvy budou budit dojem, že se točí mírně nahoru doprava (obr. 9).

Pleteni_tremi07
Pleteni_tremi07
Pleteni_tremi08
Pleteni_tremi08
Pleteni_tremi09
Pleteni_tremi09

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...