Návštěvnost

Dnes161
Tento týden308
Tento měsíc2544
Celou dobu1269637

Copánková vazba

Při této vazbě jsem se opět nechala inspirovat pedigem. Tento výplet je celkem jednoduchý, dají se s ním vykouzlit pěkně vzory a rychle přibývá. Výsledný dojem hodně závisí na barevné kombinaci ruliček. V prvé řadě si na tuto vazbu musíte připravit přesný počet osnovních ruliček. Tento počet musí být dělitelný šesti (18, 24, 30,…). Základní copánek se plete třemi ruličkami. Pro větší rozmanitost vzorů můžete použít (stejně jako já) tři trojice ruliček. Jelikož jsem začala košík vyplétat dvěma ruličkami, vlepila jsem k jedné osnovní ruličce ještě jednu ruličku, abych měla za třemi vedle sebe jdoucími osnovními ruličkami jednu pletací (stejně jako při pletení třemi), (ruličky a, b, a c, obr. 1). Ke každé této pletací ruličce jsem vlepila ještě jednu ruličku jiné barvy (obr. 2). Dle tohoto obrázku vychází sada ruliček a zpoza nulté osnovní ruličky, sada ruliček b zpoza první osnovní ruličky a sada ruliček c zpoza druhé osnovní ruličky. Nejprve uchopte sadu ruliček a, veďte ji pod sadou b, založte za třetí osnovní ruličku a nechtě ji směřovat nahoru (obr. 3).

Copánková vazba 01
Copánková vazba 01
Copánková vazba 02
Copánková vazba 02
Copánková vazba 03
Copánková vazba 03

 

Pak uchopte sadu ruliček b, veďte ji přes sadu a, nad sadou c zasuňte za čtvrtou osnovní ruličku, sada b směřuje dolů (obr. 4). Pak vezměte sadu ruliček c, veďte ji přes sadu b a zasuňte za pátou osnovní ruličku směrem nahoru (obr. 5). Tyto kroky opakujete stále dokola (obr. 7).

Copánková vazba 04
Copánková vazba 04
Copánková vazba 05
Copánková vazba 05
Copánková vazba 06
Copánková vazba 06

 

Možná se to zdá na první pohled trochu složité, ale stačí si jen uvědomit, že pletete klasický copánek třemi a jen mezi to máte umístěné další (osnovní) ruličky. Vždy uchopíte tu poslední pletací ruličku (nebo sadu ruliček) a zasunete ji za první osnovní ruličku, která je na řadě. Pletací rulička (sada ruliček) Vám vždy směřuje mezi zbylé dvě ruličky (dvě sady ruliček). Jednou Vám rulička (sada ruliček) směřuje nahoru, jednou dolů, nahoru, dolů,… Až budete mít výplet do požadované výšky, tak můžete jedu ruličku zakončit (jednu sadu a vždy po jedné z dvojice sad). Doporučuji končit na stejném místě, kde jste začínali. Tento vzor je hodně široký, tak by Vám jinde mohly vzniknout velké nerovnosti. Zbylými (nezakončenými) ruličkami můžete pokračovat ve stejném vzoru (pletení dvěma), kterým jste začínali (obr. 8). Hotový výrobek (obr. 9).

Copánková vazba 07
Copánková vazba 07
Copánková vazba 08
Copánková vazba 08
Copánková vazba
Copánková vazba

 

Pokud budete mít počet ruliček dělitelný třemi, ale nedělitelný šesti (15, 21, 27,…) a budete provádět tento výplet, vznikne Vám vzor, který se nazývá borovicové jehličí (obr. 10). Při tomto vzoru jsou vidět i osnovní ruličky, proto odporučuji je mít v kontrastní barvě, hezčí je také použít dvojici osnovních ruliček).

 

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...