Návštěvnost

Dnes169
Tento týden316
Tento měsíc2552
Celou dobu1269645

Papírová kytička

Tvorba kytičky z papíru není tak složitá, jak by se na první pohled mohla zdát. Chce to jen trochu odvahy. Každý okvětní lístek a každý list se dělají zvlášť. Na každý z nich potřebujete asi 4 ruličky (obr. 1), záleží na Vámi zvolené velikosti květiny. Nejprve si přichystejte dvě ruličky, které přehnete zhruba v polovině a do užší části každé z nich vsunete krátký drátek (aby vydal až k přehnutí ruličky). Ruličky položíte podle obrázku č. 2 . Ruličkou č. 1 budete plést. Ruličky 2 a 4 budou sloužit jako okraje lístku a rulička č. 3 slouží jako osa lístku. Ruličku č. 2 a 4 si vytvarujte do „lístkového“ tvaru a dole svažte provázkem, bude Vám tak lépe držet tvar. Ruličku č. 1 ohněte přes ruličku č. 2 podsunete pod ruličku č. 3 a přes ruličku č. 4 (obr. 3), okolo které ruličku č. 1 otočíte a přeložíte přes ruličku č. 3 a pod ruličku č. 2.

Papírová kytička 01
Papírová kytička 01
Papírová kytička 02
Papírová kytička 02
Papírová kytička 03
Papírová kytička 03

 

Takto pokračujete pro výplet celého lístku (obr. 5 a 6). Ruličku č. 1 napojujete klasickým zasunutím s trochou lepidla. Ukončíte tak, že ruličku č. 1 přilepíte nebo přivážete (obr. 7). Tímto způsobem si uděláte jak okvětní lístky tak listy.

Papírová kytička 04
Papírová kytička 04
Papírová kytička 05
Papírová kytička 05
Papírová kytička 06
Papírová kytička 06

 

Pokud si chcete vytvořit pestíky, postupujete takto: stačí Vám jedna krátká rulička, do které vsunete již zmiňovaný drátek. Užší konec ruličky přidržíte u tenkého kulatého předmětu (např. u tužky), okolo kterého ruličku omotáte (obr. 9). Ale ne celou, jen takovou část, kterou chcete, aby Vám srolovaná koukala z květu (obr. 10).

Papírová kytička 07
Papírová kytička 07
Papírová kytička 08
Papírová kytička 08
Papírová kytička 09
Papírová kytička 09

 

Teď máte připravené jednotlivé části květiny, které musíte spojit dohromady. K tomu Vám poslouží špejle, okolo které nejprve připevníte pestíky (obr. 11). Připevnit je můžete např. pomocí lepidla (Herkules), nebo tavné pistole, co máte při ruce a na co jste zvyklí. Pro jistotu můžete po přilepení pestíky přelepit papírovou páskou, nebo stáhnout provázkem. Na stejné místo stejný způsobem začnete přidělávat okvětní lístky (obr. 12).

Papírová kytička 10
Papírová kytička 10
Papírová kytička 11
Papírová kytička 11
Papírová kytička 12
Papírová kytička 12

 

Lepíte postupně a případné „pojištění“ děláte po několika přilepených kusech. Až máte přilepené všechny okvětní lístky, zasunete mezi ně novou ruličku, kterou začněte konce květu obmotávat (začišťovat) a posouváte se směrem dolů po špejli (obr. 13). Po pár centimetrech můžete přilepit list (listy) stejně jako okvětní lístky (obr. 14). Přilepíte ho k místu, kde jste se zastavili s omotáváním špejle ruličkou. Přilepíte list a konec listu omotáte ruličkou (stále ve směru omotávání dolů). Takto přilepíte Vámi požadovaný počet listů. Na konci špejle zbývající ruličku odstřihnete a zalepíte. Díky drátkům, které máte v lískách a listech, můžete kytičku ještě dotvarovat. A přírodní kytičku máte hotovou :) Teď již zbývá ji jen nabarvit (obr. 15). Můžete ji nechat jednobarevnou (snad jakékoli barvy), nebo ji natřít barvami klasických květin (obr. 16). Jednu či více květin můžete vložit do vázičky pletené z papíru. Na Vánoce si můžete stejným způsobem vyrobit Vánoční hvězdu. Úspěch vždy zaručen :)

Papírová kytička 13
Papírová kytička 13
Papírová kytička 14
Papírová kytička 14
Papírová kytička 15
Papírová kytička 15

 

Papírová kytička
Papírová kytička
Papírová kytička - Vánoční hvězda
Papírová kytička - Vánoční hvězda

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...