Návštěvnost

Dnes59
Tento týden860
Tento měsíc2580
Celou dobu1273718

Létající balon

Létající balon
Létající balon
Při pletení kulatého předmětu se často volí míček nebo miska, podle kterých pletete. Nafukovací balonek má tu přednost, že ho můžete oplést celý a nakonec ho vyfouknout. Získáte tím pravidelně kulatý výrobek. Já ale nejraději používám polystyrenové korpusy. Ty mají tu výhodu, že už první řady pletení můžete k polystyrenu připíchnout špendlíky a pletení se od této doby ani nehne.

Polystyrenové koule většího průměru mají ještě tu výhodu, že jsou vyráběné ze dvou kusů a dají se od sebe rozdělat (obr. 1). Tím získáte větší stabilitu při pletení. Balon se plete ze shora dolů a začíná se jakoby vyplétaným dnem. Já zvolila asi nejčastěji využívané dva kříže vedle sebe, přičemž jsem použila dvojité ruličky (pleteno na stole). První dvě řady jsem pletla dvěma přes dvě osnovní ruličky současně, aby byl střed plně vypleten a nevznikaly tam mezery. Třetí řadu jsem již pletla po jedné osnovní ruličce. V této chvíli jsem dno připevnila špendlíky k jedné polovině polystyrenové koule (obr. 2). Ruličky se pravidelně rozmístí od sebe a kouli oplétala. Po několika řadách se začne rozestup mezi osnovními ruličkami hodně zvětšovat, proto je dobré přidat další osnovní ruličky. Ty se přidávají k již stávajícím osnovním ruličkám. Nemusíte přidávat ke každé ruličce, stačí ke každé druhé nebo ke každé třetí (obr. 3). Záleží na rozestupech. Případně po několika dalších řadách zase přidáte. Já přidala ruličky v hnědé barvě, protože jsem chtěla udělat nakonec hnědou uzavírku.

Létající balon 01
Létající balon 01
Létající balon 02
Létající balon 02
Létající balon 03
Létající balon 03

 

Barvy balonu jsem průběžně měnila (obr. 4 a 5). Osnovní ruličky jsem postupně nastavovala opět v hnědé barvě kvůli již zmíněné uzavírce. Po opletení poloviny koule nezapomeňte vytáhnout špendlíky a sundat pletený polotovar, aby tam koule nezůstala (obr. 5). V tuto chvíli je dobré vnitřek balonu přelakovat, později byste se tam nemuseli dostat. Zbytek jsem pletla už od ruky. Postupně jsem zužovala (obr. 6).

Létající balon 04
Létající balon 04
 
Létající balon 05
Létající balon 05
Létající balon 06
Létající balon 06

 

Na koš jsem použila pevné čtvercové dno. Opět jsem ho pletla dvěma (obr. 6). V obou případech jsem na ukončení použila trojřadou uzavírku(obr. 6 a 7). Koš s balonem jsem k sobě přidělala provázkem (obr. 7). Do koše můžete umístit výletníka a balon zavěsit (obr. 8).

Létající balon 07
Létající balon 07
Létající balon 08
Létající balon 08

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...