Návštěvnost

Dnes59
Tento týden860
Tento měsíc2580
Celou dobu1273718

Vánoční dekorace

Vánoční techniky - koule z nití
Vánoční techniky - koule z nití
Články k vánočním dekoracím, teprve rozmýšlím, neboť v galerii je taková všehochuť a popisovat každou dekoraci by dalo asi zabrat. Ale objevil se velký zájem o koule z nití. Předem se přiznávám, že jsou to výrobky mamky, ale snad Vám to nevadí. Zde je tedy slíbený postup:
Vezměte si balonek, nafoukněte ho do požadované velikosti a zavažte. Pak si vezměte stehovací nit (provázek), která dobře saje, a omotejte jí ten balonek. Tím ho i dotvarujete. Po namotání přetřete balonek vodním sklem a nechte zaschnout. Pak už stačí balonek vypustit a opatrně ho vytáhnout největší dírou mezi nitěmi. Případná dekorace (mašličky, kytičky, zvonečky,…) záleží už na Vás. Upozorňuji jen, že by pak koule neměly přijít do styku s vlhkem (déšť, sníh), jinak by se rozmočily.

Vánoční dekorace - podkovička z točeného pletení
Vánoční dekorace - podkovička z točeného pletení
Většina slaměných ozdob je pletená technikou, kterou mám i v nafocených postupech pletení z papíru pod názvem „Točené pletení“. Hlavní rozdíl je krom velikosti také v tom, že neoplétáte žádnou nádobu, ale pletete od ruky. U věnečků udržujete stále stejnou mezeru, nebo můžete rozšiřovat jako u zvonečků, košíčků či kloboučků. Počátečním rozšiřováním a následovným zužováním vytvoříte šištičky, kouličky, vajíčka... Začáteční a zbylé konce se většinou svazují nitěmi, případně zdobí mašličkami. Ale i z papíru se dají „utočit“ vánoční ozdoby, např. věneček, podkova (viz obrázek),…


Vánoční dekorace - hvězdičky z papíru
Vánoční dekorace - hvězdičky z papíru
Jednoduché a přitom působivé jsou i hvězdičky z papírových ruliček. Návod na jejich postup včetně fotografií naleznete zde. Tímto způsobem můžete vytvářet i plno jiných vánočních tvarů nejen hvězdičky.

 

 

 

Vánoční dekorace - artyčok
Vánoční dekorace - artyčok
Další technika, kterou můžete použít při vánoční výzdobě, je artyčok. Výroba artyčokových výrobků je trochu pracná, ale jednoduchá. Stačí Vám polystyrenový korpus (koule, zvoneček, věneček,...), látka nebo stužky a špendlíky. Velmi pěkně vypadají stužky, které mají okraj v jiné barvě než je její střed. Postup k této technice naleznete zde.

 

 

Vánoční dekorace - věneček z vpichovaného textilu
Vánoční dekorace - věneček z vpichovaného textilu
Další možnost, jak si vytvořit rychle, jednoduše a efektivně vánoční výzdobu, je vpichování textilu do polystyrenového korpusu. Čtverečky látky o délce strany asi 4 cm zapichujete špejlí do polystyrenu. Špejli vytáhněte a použjte na další čtvereček látky. Látka tam sama drží. Nafocený postup naleznete zde. Polystyrenový korpus můžete opět použít jakéhokoliv tvaru. Podle barvy látky a další použité dekorace můžete vytvořit výzdobu pro různé příležitosti.

 

 

Galerie

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betonové dekorace a šperky

Během roku 2018 jsem vyzkoušela novou techniku - práci s betonem. Zle z něj udělat betonové obaly na květináče, svícny, krmítka pro ptáky, ale třeba i originální šperky...

Číst dál...

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...