Návštěvnost

Dnes2
Tento týden179
Tento měsíc809
Celou dobu1155270

Jarní a velikonoční dekorace

Jarní a velikonoční dekorace spolu velice úzce spjata, spojila jsem je proto dohromady. Blíže zde popíši pár jednoduchých dekorací.

b_150_100_16777215_00___images_techniky_Jaro_a_velikonoce_retez02.jpgb_150_100_16777215_00___images_techniky_Jaro_a_velikonoce_retez.jpgJednou u nich je řetěz z Twistartového provázku. Jedná se o (většinou) bílý papírový provázek, který je skroucený a přetřený jinou barvou. Po jeho rozmotání se ukáží bílá místa, což vypadá velmi efektivně. Z toho to provázku se dají dělat kromě řetězů i kytičky či hvězdičky. Na řetěz potřebujete provázek Vámi požadované délky. Tento provázek po několika centimetrech na kousku rozmotejte. Mezi tyto rozmotané části nalepte (lepidlem, tavnou pistolí) drobné dekorativní předměty (kytičky, motýlky, ptáčky,...). Pak už zbývá jen řetěz umístit.b_150_100_16777215_00___images_techniky_Jaro_a_velikonoce_Resize_of_vajicko.jpgDalší, velmi jednoduchou dekorací jsou velikonoční vajíčka. Na tuto dekoraci můžete použít buď polystyrenová vajíčka nebo vyfouknutá (slepičí, kachní) vajíčka. Kousek vajíčka natřete lepidlem (Herkules), vezměte si slabší vlnu veselé jarní barvy a začněte jí omotávat celé vajíčko. Po jeho namotání na něj můžete nalepit (lepidlem, tavnou pistolí) drobné dekorace (kytičky, motýlky). Umístit jej můžete na větvičky, do košíčku, na věneček,...

 

Resize%20of%20kyticky.jpgJednoduchá a velmi efektivní dekorace jsou kytičky z větviček stromů a keřů. Uřízněte si čerstvou větvičku. Větvička musí být rovná bez výrazných hrbolů, aby se dala ořezávat. Šírku větvičky volte podle šířky ořezávátka. Krom klasického ořezávátka na obyčejné tužky (průměr 8 mm) můžete sehnat i širší průměry – 1,2 a 1,6 mm. Větvičku ořezejte jako klasickou obyčejnou tužku. Ořezky, které jindy vyhazujete, budou nyní sloužit jako dekorace. Pokud větvičku ponecháte bez úpravy, vznikne světlá kytička (bílá, béžová, světle zelinkavá) a po okraji bude hnědě (podle barvy větvičky) lemovaná. Poku kůru sloupnete ještě před ořezáním, bude kytička pouze světlá.

 

kraslice.jpgKraslice jsou klasickou jarní dekorací. Zdobení kraslic existuje nepřeberné množství. Já se na svých stránkách zmiňuji jen o voskované technice, zdobení kraslic slámou, o madeirové technice a o barvení v cibulových slupkách. Přesto jsem kraslicím vytvořila vlastní článek zde.

 

 

Galerie

 

 

.

Kopírování obsahu

Kopírování našich textů do Vašich stránek bez odkazu na nás je považováno za krádež. Přečťěte si: eAdvokacie

.

Novinky

Kurzy 2014/2015

I v tento školní rok proběhlo hned několik celodenních kurzů v Praze.

  • 8.11.2014 - Kurz fima
  • 22.11.2014 - Kurz vánočních dekorací
  • 14.3.2015 - Kurz drátování
  • 28.3.2015 - Kurz jarních a velikonočních dekorací

V mém rodném městě se začaly konat vánoční Betlémské trhy, které hned získaly na oblibě. Já jsem zde měla společně s Martinou Haklovou dílničky (nejen) pro děti.

  • 20.12.2014 - Betlémské trhy I

Fungující stránky

Webové stránky jsou po delší době opět funkční. Bohužel ne plně. Problémy jsou ještě s galerií, ale ty, doufám, budou brzy také vyřešené. Děkuji za trpělivost.

Betlémské trhy v Třebechovicích p.O. 2015

Jak jsem již informovala, v sobotu 19.12.2015 proběhl pro velký úspěch 2. ročník Třebechovických trhů...

.

Číst dál...